Garść Słowa

Richard Dawkins, ur. 26 marca 1941 w Nairobi w Kenii – brytyjski zoolog, etolog, ewolucjonista i publicysta. Do końca 2008 był profesorem katedry Public Understanding of Science na Uniwersytecie Oksfordzkim. Swoje dzieciństwo opisuje jako "normalne anglikańskie wychowanie", ale, jak mówi, w istnienie Boga przestał wierzyć w wieku około dziewięciu lat. Później nawrócił się przekonany argumentem z projektu, uznającym istnienie boga lub stworzyciela, jako wynikającego z widocznego w przyrodzie porządku, celu, przeznaczenia lub projektu. Nauki Kościoła anglikańskiego uważał jednak za absurdalne i mające więcej wspólnego z narzucaniem moralności niż z Bogiem. Kiedy lepiej zrozumiał ewolucję w wieku 16 lat, ponownie został ateistą, przekonany, że teoria ewolucji jest w stanie wytłumaczyć złożoność życia w całkowicie materialistycznych kategoriach, tak więc domniemany projektant nie był już potrzebny (wikipedia).
https://www.youtube.com/watch?v=Q74FjHxX0eI

   Wielu zaintrygował występ austriackiego wokalisty Concity Wurst. Wielu reakcją na ten występ był śmiech, gdy oglądali kobietę z brodą. Ja jednak postanowiłem przyjrzeć się treści piosenki przedstawionej przez uczestnika koncertu i przyznaję, że owa treść mnie zmroziła. Przestałem się śmiać. Wykonanie tego utworu z przesłaniem o którym poniżej, może stanowić jakiś ponury manifest.
Przyjrzyjmy się.

Więcej…

Na wiele wieków przed ogłoszeniem dogmatu o Niepokalanym Poczęciu liczni teologowie i pisarze wskazywali na szczególną rolę i szczególne wybranie Maryi spośród wszystkich ludzi. Również przed ogłoszeniem dogmatu święty Eugeniusz de Mazenod założył zgromadzenie zakonne, któremu nadał imię Oblatów Maryi Niepokalanej. W jednym ze swoich listów pisał, zachęcają do wstąpienia w szeregi maryjnego zgromadzenia: „Z gorącym płomieniem i wielkodusznym sercem wstępujcie na drogę, jaka otwiera się przed wami. Przewodniczką i opiekunką niechaj będzie bez zmazy poczęta Dziewica, do której nabożeństwo rozszerzajcie wszędzie”. W związku z duchowym przygotowaniem do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi pragniemy zachęcić wszystkich do włączenia się w tę modlitwę w duchu poświęcenia się wraz ze świętym Eugeniuszem de Mazenod’em. Dzień 8 grudnia jest także patronalnym świętem Misjonarzy Oblatów. Rozszerzając nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy, za pośrednictwem naszej strony internetowej polecamy teksty nowenny na kolejne dni (od 29 listopada do 7 grudnia).

Więcej…

Przemysław Babiarz dla Fronda.pl: Zbitka ksiądz-pedofil ma wbić klin pomiędzy katolików i księży 22.10.2013

Marta Brzezińska-Waleszczyk: „Kościół toleruje pedofilię w swoich szeregach”, „zamiata przestępstwa pod dywan” - takie są medialne nagłówki. Kiedy jednak Kościół przeprasza za pedofilię i potępia księży, którzy się jej dopuszczają, pojawiają się kolejne zarzuty – że robi to w sposób ogólny, że nie wypowiada się jednoznacznie, etc... Co jeszcze miałby zrobić Kościół, aby nie obrzucano go oszczerstwami, że toleruje pedofilów? Co by usatysfakcjonowało tych, którzy najbardziej go atakują?

Przemysław Babiarz: Kościół zadowoliłby tych oszczerców pewnie dopiero wtedy, kiedy całkowicie zamilkłby i nie zabierał głosu na tematy moralne i społeczne. Gdyby ograniczył się jedynie do sprawowania liturgii i działalności charytatywnej, bez komentowania kwestii moralnych. Gdyby całkiem zszedł ze sceny publicznej.

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 4

pierwsza
poprzednia
1

Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.