„Do godziwego ochrzczenia dziecka wymaga się: aby zgodzili się rodzice i aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowywane po katolicku. (...) Przyjmujący chrzest powinien mieć chrzestnego, który ma pomagać, aby ochrzczony prowadził życie chrześcijańskie, odpowiadające przyjętemu sakramentowi i wypełniał wiernie złączone z nim obowiązki.
Do przyjęcia zadania chrzestnego może być dopuszczony, (...) kto ukończył 16 lat, jest katolikiem bierzmowanym i przyjął sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej”

(Kodeks Prawa Kanonicznego)

W naszej parafii sakramentu chrztu udziela się w każdą niedzielę o godz. 10.00, z wyjątkiem czasu Wielkiego Postu. Szczególnymi dniami udzielania Sakramentu Chrztu św. są: pierwsze Święto Wielkanocy i Bożego Narodzenia na mszy św. o godz. 12.00.

Przed chrztem należy pobrać 'Kancelaryjną Kartę Chrztu' w biurze parafialnym, lub wydrukować zamieszczoną na tej stronie pobierz i czytelnie wypełnić.

UWAGA! Rodzice mają obowiązek zadbać, o nadanie dziecku przynajmniej drugiego imienia jako imienia świętego. Dziecko powinno mieć świętego Patrona, który będzie się modlił za nie i będzie dla niego przykładem życia chrześcijańskiego!

UWAGA !!!
telefonicznie lub osobiście należy umówić naukę przed Chrztem na którą mają obowiązek się stawić rodzice i chrzestni. Nauka twa około 45 minut;
należy odbyć Spowiedź św. : rodzice i chrzestni (kartki do spowiedzi są umieszczone na ‘Karcie Kancelaryjnej’);
należy przynieść na naukę zaświadczenie, że Chrzestni z poza naszej parafii są WIERZĄCYMI I PRAKTYKUJĄCYMI KATOLIKAMI;
na nauce należy dać do wglądu odpis aktu urodzenia dziecka;
Biała Szata do Chrztu powinna być najlepiej w kształcie chusty z wyhaftowanym imieniem i datą Chrztu.

Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.