image
Gdzie jest parafia Witaj na stronie Parafii Stowięcino. Nasza wspólnota należy do Diecezji Pelplińskiej, w dekanacie główczyckim.
Tworzą ją wioski: Stowięcino, Rzechcino, Gorzyno, Radosław, Gostkowo, Michałowo, Szelewo, Podole Wielkie, Olszewko, Zawada, Będzimierz, Dargoleza i Przebędowo.
Dowiedz się więcej
image
Logo Parafii opowiada o naszym świętym Patronie a tworzą go dwie tarcze herbowe. Pierwsza to herb Prus przypisywany Świętemu. Druga tarcza to stylizowany herb Polski.
Nasz Święty jest jednym z głównych Patronów i Opiekunów naszego narodu.
Dowiedz się więcej
* *
image image

 

 

okladka_nsjpkt-p-szuta_2012Kiedy przeczytałem już bardzo wiele książek, odkryłem pewną prawidłowość. Podobały mi książki dawne. Im rzecz była starsza, tym bardziej wypielęgnowana, tym ciekawsza i głębsza. Książki nowe często mnie nudziły. Nawet, gdy czytało się je łatwo i przyjemnie, po lekturze pozostawało niewiele. Dawne książki zawsze zostawiały we mnie ślad. Było w nich owe „coś” – jakaś iskra, która rozpalała umysł i duszę.

Dlaczego tak jest? Może dlatego, że nie jestem nowoczesny, że uznaję, iż to, co przyniosła w moje czasy wielowiekowa tradycja ma wartość, bo była siłą nośną dla kolejnych pokoleń?

Z zadowoleniem odkryłem, że książka ks. Piotra Szuty jest „stara”. Uświadomiłem to sobie z niepohamowaną radością. Wreszcie znalazł się ktoś, kto odważył się napisać o kulcie Serca! Kto odwołał się do czegoś, co bardzo tradycyjne, do czegoś, czym żyli nasi ojcowie!

(Z 'Przedmowy' p. dra Wncentego Łaszewskiego)

 

okladka_nsjpkt-p-szuta_2012-pobierzPobierz książkę w formacie PDF (3,7 MB)

LIturgia Słowa


Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.