Anioł :: w kontrapoście z rozłożonymi diagonalnie ramionami (Foto: Warcisław Machura)

Obraz olejny na desce oprawiony w bogato rzeźbioną i polichromowaną ramę. Przedstawia na tle pejzażu na pierwszym planie stojącą postać anioła w kontrapoście z rozłożonymi diagonalnie ramionami. Prawa ręka skierowana ku górze wskazuje czerwoną koronę na tle chmur w górnym, lewym rogu. Lewa ręka opuszczona w kierunku prawego ramienia stojącej po prawej stronie dziewczynki. Anioł ubrany w fioletowo-różową szatę przepasaną szarfą Prawe ramię i część torsu nagie. Prawa noga, bosa wysunięta do przodu odsłonięta przez szatę poniżej kolana. Na głowie jasne włosy.

Stojąca z prawej strony dziewczynka w pozie modlitewnej ze złożonymi dłońmi. Włosy ciemne z wpiętymi po bokach kokardami. Ubrana w biało-niebieską suknię z bufiastymi rękawami. W tle w 1/3 wysokości pejzaż, powyżej zachmurzone niebo. Niebo na horyzoncie w kolorze różowawym przechodzącym od jasnoniebieskiego w ciemnoniebiesko-szary z widocznymi, skłębionymi chmurami. W lewym, górnym narożniku na tle rozświetlonej biało-żółtej chmury czerwona korona, stanowiąca wyróżniający akcent obrazu.

 

 


 

Tekst:
BARBARA SOPHIA V. ZASTROWEN IST GEBOREN // Ao 1677 ae(?) 1 MAI GEST DE 2(9) AUGUST Ao 1682

 

Barbara Zofia von Zastrowen urodzona w dniu 1 maja 1677 roku, zmarła dnia 29 sierpnia 1682 roku.

Źródła:

  1. W. Szpilewska, opis zabytku z dokumentacji konserwatorskiej przechowywanej w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Gdańsku - Delegatura w Słupsku
  2. J. Kriegseisen, opis zabytku z karty ewidencyjnej zabytków ruchomych przechowywanej w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Gdańsku - Delegatura w Słupsku

Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.