„Namaszczenia chorych, poprzez które Kościół wiernych niebezpiecznie chorych powierza Chrystusowi cierpiącemu i uwielbionemu, ażeby ich podtrzymał i zbawił.”

 

(Kodeks Prawa Kanonicznego)

Co miesiąc w pierwszy piątek miesiąca i poprzedzający go czwartek przed południem odwiedzam obłożnie chorych z Komunią św.. W czasie wielkanocnej spowiedzi tym chorym udzielam Namaszczenia.
Zachęcam do zgłaszania osób chorych. Szczególny obowiązek w tym względzie dotyka rodziny osób chorych. Winni oni wykazać się
Zawsze, jeśli są zgłoszenia do chorych, udaję się tam bezzwłocznie.
Dzień chorych w parafii to Niedziela Święta Miłosierdzia Bożego. W tym dniu na Mszach św. udzielam wszystkim, którzy tego pragną po odpowiednim przygotowaniu, Sakramentu Namaszczenia. Wydaje się ta praktyka nader szczęśliwa, bo wyczerpuje wszystkie treści święta: pochylenie się miłosiernego Boga nad człowiekiem, przebaczenie, tajemnice paschalne zbawienia i uzdrowienia duszy i ciała.

  • Namaszczenia chorych można udzielić wiernemu, który po osiągnięciu używania rozumu, znajdzie się w niebezpieczeństwie śmierci na skutek choroby lub starości.
  • Sakrament ten wolno powtórzyć; jeśli chory po wyzdrowieniu znowu ciężko zachoruje lub jeśli w czasie trwania tej samej choroby niebezpieczeństwo stanie się poważniejsze.

(Kodeks Prawa Kanonicznego)

Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.